Akaryakıt Tankı

Yakıt veya türevi yağları depolamak amacıyla kullanılan Yeraltı ve Yerüstü montajlı çelik malzemeden üretilmiş, içinde barındırdığı yakıtın türüne göre Isıtıcılı veya Isıtıcız olarak imal edilen depolama tanklarıdır. Bu tanklar Tek ve Çift cidarlı olarak üretilmektedir.

 

Ülkemizde kullanılan  TS EN 12285-1 ve TS EN 12285-2  standartlarına göre üretilmektedir.

YAKIT TANKLARI

  • YERALTI YAKIT TANKLARI
  • YERÜSTÜ YAKIT TANKLARI

Tek Cidarlı Tank : Tankta kullanılan gövde cidarsız ( yalnızca gövde ) olarak üretilen tanklardır, bu tür tanklarda sızıntı veya gövde hasarları göz önüne alınarak beton veya çelik malzemeden havuz yapılarak tankın bu havuzun içinde kullanılması önerilmektedir.

Çift Cidarlı Yakıt Tankı : Tankta kullanılan gövdeye ek olarak tankın gövde üzerine bir adaet gövde daha giydirilmesi şeklinde üretilen tanklara Çift Cidarlı Tank denir bu tür tanklarda 2. Gövdeye (cidara) kaçak test cihazı bağlanabildiğinden tankta oluşabilecek sızıntı ve kaçaklar takip edilebilmektedir.     

SERPANTİNLİ YAKIT TANKLARI

Yakıt tankları içlerinde bulunan yakıtın türüne göre serpantinli ve serpantinsiz olarak üretilirler, içlerinde bulunan yakıt veya yağ dış hava sıcaklığından etkilenerek akışkanlığını yitirecek tipte olduğunda bu akışkanlığını tekrar kazanması amacıyla ısıtıcı serpantin yapılır bu serpantin ELEKTİRİK ISITICI – SICAKSU SERPANTİNİ- BUHAR SERPANTİNİ gibi ısıtıcı akışkanın veya serpantinin türüne göre belirlenir.

Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X